Dost Siteler

LN Çeviren diğer siteleri gördükçe ileride hepsini tek tek ana sayfama sığdırmanın mümkün olmayacağını fark ettim. O yüzden sevdiğim ve önerdiğim bazı bloglar için sayfa açmak daha mantıklı olur diye düşündüm. Buyrunuz:

Akumina

AkuTan ile birkaç sene önce açtığımız blog. Ana sayfadaki el sallayan karaktere tıkladığınızda karşınızda bu blogu buluyorsunuz :P Çeviri sitesi olmasa da oyun ve VN incelemesini bolca bulacağınız bir blog. Uzun incelemeleri okumayı sevenler buyursun. Resmimiz şahane.

Aozora Çeviri

aozora.png

Kendileriyle Monogatari çevirimi devralmak istedikleri zaman tanıştım. Malesef çeviriyi hobi olarak düzensiz bir şekilde yaptığım için başkasına devretmek istemedim. Yine de uzlaşmaya vardık, çevirilerimi lngatari adı altında sitelerinde yayınlamaya karar verdik. Bu işlerde kalabalık olmak daha iyi sanırım, kendi serilerini çatır çatır çeviriyorlar. Kendileri de bu yola yeni çıkmışlar, kolay gelsin hepsine buradan emeklerine sağlık \:D/

Epik Novel

untitled-asdasd1-copyGelmiş geçmiş en iyi LN’lerin başında gelen Utsuro no Hako to Zero no Maria’yı çeviren grup. Twitter’da karşılaştım, baktım ki daha nice romanlar çeviriyorlarmış. “Düşmanlarımız” diye bir bölümleri olduğunu görünce, bir an önce dost olmalıyım dedim c:
Ayrıca Hitotsu Sora grubu ile birleşip ortak çatı altında toplanıvermişler.

nihbrin

Türkiye’de Touhou sever insan bulmak kolaydır; lakin Touhou evrenine hakim insan bulmak zordur. Benim bildiğim bir AkuTan, bir de Yuku vardı. Sonra nihbrin’i keşfettim ve Touhou haricinde çok daha fazla ortak şeylerden aynı derecede hoşlandığımızı fark ettim (Lain, Jojo ve dahası). Uzun yazılar yazmayı seven bir diğer arkadaşımız kendisi, okuyunuz.

oTablog

otablog copyYukarıda bahsettiğim Touhou evrenine hakim olan insanlardan Yuku’nun blogu oluyor burası da. Halihazırda Japonolog olan arkadaşımız ayn zamanda Japonya hakkında “doğru bildiğimiz yanlışları” öğretici şekilde aktarıyor. Özellikle “otaku” kavramını onun blogundan okumanızı öneririm. Dili sivridir ama keyiflidir, blogla kalmayın Twitter’ına da göz atın derim: @yuxelcan

Reklamlar

4 thoughts on “Dost Siteler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s